Wielkanocne jajko ze styropianu i bibuły - video
Co robić z dziećmi? Jak im zorganizować czas, aby nie spędzili pół wakacji przed ekranem? Sprawdź nasze propozycje.
Poniżej znajdziecie listę prostych pomysłów, które od ręki można wdrożyć i nie wymagają specjalnych zakupów ani dodatkowych zabawek.
- Rysowanie kredą na chodniku – kolorowe rysunki rozweselą smutne chodniki, a najbliższy deszcz je zmyje.
- Wspólne czytanie książki – nie koniecznie z serii tych edukacyjnych. Wakacje to czas wolny, zaszalej i wybierz coś wesołego.
- Pójście na spacer do parku – zabawa na placu zabaw, a potem karmienie łabędzi.
- Wycieczka rowerowa – wybierz nie bardzo wymagającą trasę, z uwagi na wysoką temperaturę, i jednocześnie bezpieczną. Najlepiej ścieżkami rowerowymi albo tam, gdzie nie ma ruchu samochodowego.
- Wspólne rysowanie lub kolorowanie.
- Gra w karty – pewnie w każdym domu znajdzie się pula 24 kart, a to już wystarczy aby zagrać w wojnę. W „memorki”, czyli szukanie dwóch jednakowych kart, można zagrać specjalnymi kartami lub ze zwykłej talii wybrać po 2 z każdej figury.
- Wyjście na basen – które dziecko nie lubi wody…
- Gra słowna „Jedzie pociąg załadowany wyrazami na literkę ….” – gra dla dwojga lub więcej osób. Jedna osoba mówi wstęp i wybiera literkę. Następnie każdy musi wymienić wyraz zaczynający się na tą literkę. Gramy dotąd, aż braknie wyrazów J
- Gra w badmintona – pewnie rakietki (paletki) leżą w szafie lub wiszą gdzieś na gwoździu, a to taka fajna gra i stosunkowo łatwa.
- Ciepło – zimno – czyli chowanie przedmiotu – zabawa w pokoju lub na zewnątrz. Wybieramy przedmiot, który będziemy chować – nie za duży, ale i nie malutki, aby nie było zbyt trudno, może być maskotka. Jedna osoba wychodzi, a druga chowa przedmiot tak, aby mały jego fragment był widoczny. Ten, kto szuka, ma go znaleźć w jak najkrótszym czasie. Można podpowiadać sugerując – ciepło, gdy szukający zbliża się do ukrytego przedmiotu, zimno, gdy się oddala.
- Baba jaga patrzy na oczy – jedna osoba stoi twarzą do ściany, a reszta uczestników ustawia się w linii w odległości ok. 10 – 15 metrów. Chodzi o to, kto najszybciej dobiegnie do ściany, ale uczestnicy nie mogą się poruszać, gdy osoba przy ścianie się odwraca. Baba jaga patrzy na oczy – wypowiada osoba przy ścianie i się odwraca, kto się wówczas poruszy lub nie zdąży się zatrzymać odpada. Gdy „Baba Jaga” ponownie zwróci się twarzą do ściany pozostali mogą ruszyć do przodu. Uczestnik, który jako pierwszy dotknie ściany zostaje nową „Baba Jagą”.
- Piknik w cieniu drzewa – może być w ogrodzie lub na łące. Wystarczy kocyk, coś do picia i oczywiście kanapki J
- Wspólne oglądanie starych zdjęć.
- Bitwa wodna – kto powiedział, że Śmigus Dyngus może być tylko raz w roku.
- Wspólne przygotowanie deseru np. shaka truskawkowego lub upieczenie babeczek.
- Rzucanie Frisbee
- Zrobienie sobie szalonych fryzur.
- Puszczanie baniek mydlanych.
- Lepienie dinozaurów z plasteliny,
- Co tylko przyjdzie Wam do głowy…..