Bajki z całego świata

Bajki z różnych zakątków świata

Tutaj znajdziesz bajki spoza najbliższego nam obszaru Europy. Są tu bajki z krajów kultury arabskiej, rosyjskiej, chińskiej czy nawet japońskiej. Niektórych z tych opowiadań nie słyszeliśmy w dzieciństwie, choć dzieci z innych stron świata, są z nimi zaznajomione. Bajki te uczą nieco innego spojrzenia na świat, na innych ludzi, zwykle są to opowiadania z morałem. Tak, jak w bajkach, dobrze nam znanym, dobro ostatecznie zwycięża. 

Popularnością cieszą się zarówno te bardziej znane opowiadania jak" "Ali Baba i 40 rozbójników" czy "Przygody Sindbada Żeglarza" jak również oryginalne pozycje: "Cesarski sen", "Opowieść o ziarnie fasoli", "Momotaro", "Opowieść o rozbitku", "Sakiewka ze złotem", "Uważaj na złych przyjaciół" czy "Worek"

O nas

Serwis audio-bajki.com jest miejscem, gdzie bezpiecznie, spokojnie, bez wyskakujących okienek z reklamami i przerywanych filmów, włączysz dziecku bajkę do słuchania i do zasypiania. Tutaj znajdziesz również inspiracje ręcznych prac z dziećmi i filmy pomagające przyswoić niektóre tematy szkolne.

Napisz do nas

© 2022 Audio-bajki.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Szukaj